blog

Ketvirtadienis, Liepa 18, 2013 - 09:38

Meilės simbolis ant vieno piršto: sužadėtuvių žiedai

Pirmieji sužadėtuvių žiedai buvo dovanojami dar senovės Romos laikais. Nuo tos akimirkos, kai moteris sutikdavo užsimauti žiedą, ji įstatymiškai priklausė vyrui. Šiandien šis gražus gestas simbolizuoja bendrą ir laimingą įsimylėjėlių ateitį kartu.  Sužadėtuvių žiedų mados tendencijos keičiasi vangiai palyginus su kitais papuošalais, tačiau jų pasirinkimas niekada nebuvo toks didelis kaip dabar. Tad, kaip tinkamai išrinkti žiedą savo būsimai nuotakai?

Žiedai su deimantais mena ilgą istoriją. Vienas garsiausių pirmųjų sužadėtuvių žiedų buvo įteiktas dar 1477 m. Austrijos valdovo Maksimilijono I sužadėtinei. Deimantas yra vienas tvirčiausių ir atspariausių aplinkos poveikiui mineralų randamų Žemėje, todėl žiedas su deimantu simbolizuoja santykių ilgaamžiškumą, darnumą ir vienybę.

Šiandien labai paplitę balto aukso ir platinos žiedai inkrustuoti šiuo brangakmeniu. Renkantis sužadėtuvių žiedą nėra taisyklių, kurių turėtumėte laikytis. Sužadėtuvių žiedas gali būti inkrustuotas vienu arba keliais deimantais ar net jų nepertraukiamu ratu. Deimantų spalvos taip pat gali skirtis, viskas priklauso nuo jūsų piniginės ir fantazijos dydžio. O patyręs juvelyras visada patars, kaip mintyse užgimusį kūrinį paversti realybe.

Nors pastarąjį dešimtmetį sužadėtuvių žiedai iš balto aukso ar platinos su baltos spalvos deimantais karaliavo mados viršūnėje, tačiau šiuo metu į rinką veržiasi spalvoti akmenys ir metalai. Tokie taurieji akmenys kaip rubinas, smaragdas ar safyras yra šiek tiek pigesnis variantas nei deimantai, todėl vis daugiau žmonių renkasi būtent juos. Tiesa, nors šie akmenys ir yra pigesni, tačiau vizualiai atrodo neprasčiau už deimantą. Ypač tada, kai tinkamai pasirenkamas taurusis metalas. Pavyzdžiui, tradicija ir praeitimi alsuojantis geltonas auksas puikiai derės prie smaragdo, o jei norite šiuolaikiškesnio varianto, puikus pasirinkimas – rausvo aukso ir safyro derinys. Tiesa, šie akmenys turi vieną pagrindinį trūkumą – jie yra trapūs. Todėl sužadėtuvių žiedas inkrustuotas būtent jais niekada nebus toks patvarus ir ilgaamžis kaip žiedas su deimantu.

Kalbant apie metalą, iš kurio bus pagamintas sužadėtuvių žiedas, reikia žinoti pagrindinę taisyklę: raudonas auksas – karalius be karūnos, savo vietą jis užleido baltam auksui, geltonas auksas – nemirštanti klasika, platina tvirta, bet greičiau nusibraižo, o sidabras per minkštas metalas deimantui. Tiesa, šiandien ypač populiarus geltono ir balto aukso derinys. Jis ne tik dailiai atrodo ir pulsuoja prabanga, bet yra lengviau priderinamas prie kitų papuošalų. Tarkim, jei mergina mėgsta balto aukso papuošalus, tai toks žiedas puikiai prie jų derės, o geltono aukso juostelė suteiks tik papildomo žaismingumo.

Tiesa, renkantis sužadėtuvių žiedą būtina atkreipti dėmesį ne tik į jo dizainą, brangakmenį ar metalą, bet ir praktiškumą. Ypač įmantrūs, su aukšta karūnėle ar aštriais kampais žiedai yra nepatogūs. Juos nepatogu mūvėti su pirštinėmis, jie kliūną už drabužių ar gali įsivelti merginai į plaukus. Be to, svarbu nepamišti, kad sužadėtuvių žiedas turi derėti prie kasdieną nešiojamų papuošalų.

Sužadėtuvių žiedai ne vienos dienos pirkinys. Garsioji „Vogue“ redaktorė Anna Wintour apie madą yra pasakiusi, kad labiausiai nemadinga būti madingam. Todėl prieš perkant žiedą, būtina įvertinti ne tik tai, kas šiandien „ant bangos”, bet ir pagalvoti apie ateities perspektyvas, vis dėlto tai nėra pigi bižuterija, kurią lengva ranka galite numesti į tamsiausią stalčiaus kampą.

Ketvirtadienis, Liepa 18, 2013 - 09:31

Juvelyro paslaugos: nuo Žanos d‘Ark iki Marilyn Monroe

Atsiradus pirmykščiam žmogui, gimė ir pirmieji juvelyriniai dirbiniai – žvėrių iltys, vėriniai, talismanai. Vėliau, papuošalų gamybai pradėti naudoti taurieji metalai ir brangakmeniai, kurių puošybos funkcija nepakito iki šiol, keitėsi tik juvelyrinių dirbinių mados tendencijos. Šiandien žmonės siekia originalumo, vengia masiškai gaminamų papuošalų, todėl juvelyro paslaugos tapo ypač populiarios, tačiau prieš tai joms teko įveikti ilgą ir vingiuotą kelią.

Senovės Romos ir Graikijos laikais rankų darbo juvelyro dirbinai buvo neatsiejami nuo tuometinės visuomenės „grietinėlės“ ir šventikų luomo. Senovės Graikijoje ypač vertinami buvo vienspalviai, įmantriai išraišyti aukso dirbiniai, tuo tarpu, romėnai teikė pirmenybę platesnei spalvų įvairovei, brangakmeniams ir spalvotam stiklui. Ypač plačiai buvo naudojama akmens drožyba – kamėjos, kuriomis moterys puošiasi ir šiandien, tuometiniu laikotarpiu išgyveno tikrą aukso amžių.

Nors ne šventieji puodus lipdo, tačiau Viduramžiais beveik visa juvelyrika buvo susikoncentravusi į liturginius, sakralinio meno kūrinius. Juvelyriniai dirbiniai turėjo išryškinti medžiagos prabangumą, taip siekiant dar labiau pabrėžti bažnyčios galią ir juvelyro meistriškumą. Papuošalais pasigirti galėjo tik kilmingieji – masyvūs, gausiai nešlifuotais akmeninis inkrustuoti žiedai, kaklo ir galvos papuošalai – prabangos ir galios simboliai. Paprasčiau tariant, tokia sąvoka kaip minimalizmas neegzistavo, kuo panašesnis esi  į Kalėdinę eglutę, tuo geriau. Vėliau į madą atėjo geriausias moterų draugas – deimantas, kuris iki šiol neketina užleisti savo populiarumo pozicijų kitiems brangiesiems akmenims.

XIX a., kai žmogaus rankų darbą pakeitė mašinos, papuošalų gamybą galima vertinti dviprasmiškai. Iš vienos pusės gerokai supaprastėjo brangakmenių apdirbimas, papuošalai buvo paprasčiau ir greičiau gaminami. Tačiau masinė gamyba, orientuota į viduriniąją klasę, pradėjo taupyti kokybės ir originalumo sąskaita. Juvelyro paslaugos buvo įkandamos tik buržuazijai. Tačiau XIX a. pabaigoje, augant žmonių sąmoningumui, pasikeitė požiūris ir į juvelyrinį dirbinį – buvo iškeltas juvelyro meistriškumas, stiliaus originalumas, o medžiagos kainai, taip vertintai iki tol, teko pasitenkinti antra vieta.

Pirmasis Pasaulinis karas į juvelyriką atnešė permainas: iki tol dominavusią romantišką, idealizuotus meilės ir gamtos motyvus papuošaluose pakeitė modernizmas – abstrakčios geometrinės figūros, egzotiški ornamentai – hieroglifai, skarabėjai, sfinksai. Juvelyrų gaminami papuošalai buvo orientuoti į emancipuotas moteris, todėl pasižymėjo laisve, drąsa ir elegancija.

Pasaulį sukrėtus Antrajam Pasauliniam karui, juvelyrinių papuošalų tendencijas ėmė diktuoti Holivudas. Tokios kino įžymybės kaip Marilyn Monroe ir Grace Kelly spinduliavo santūriu seksualumu, moteriškumo ir koketavimu, visa tai atsispindėjo ir juvelyrų kūriniuose. Formos įgavo švelnumą, rafinuotumą turėjusį pabrėžti moteriškąją prigimtį.

Šiandien kalbėti apie juvelyrikos tendencijas yra gana sudėtinga, nes kiekvieną sezoną įtakingiausi pasaulio dizaineriai pateikia vis naujas papuošalų madas. Tačiau pasak juvelyrų, taurieji metalai ir brangakmeniai kaip ir maža, juoda Coco Chanel suknelė niekada „neišeis iš mados“. Visa kita priklauso nuo žmogaus pageidavimų ir juvelyro meistriškumo.

Galima teigti, kad šiandien dominuoja tokios juvelyro paslaugos kaip vienetinių vestuvinių žiedų, auskarų, apyrankių ir kitų papuošalų gamyba, seno aukso ar sidabro gaminių prikėlimas naujam gyvenimui. Žmonės ieško naujovių ir originalumo, paprasti blizgučiai, kurių pilnos parduotuvių vitrinos nebetenkina, todėl juvelyrų paslaugos tampa optimaliausias pasirinkimas siekiantiems unikalumo, dizaino ir prabangos harmonijos.


 

Antradienis, Vasaris 19, 2013 - 21:46

Artėjanti dviejų žmonių santuoka skatina atkreipti dėmesį į ilgą, tačiau malonų idealios šventės pasiruošimo procesą. Vestuviniai žiedai yra viena iš svarbiausių atributikos detalių, todėl ši investicija neturėtų būti priimama skubotai ar impulsyviai. Poros meilę įamžinantis simbolis turi būti malonus ir reikšmingas įsimylėjėlių sprendimas. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Kas lemia tikslingo sprendimo pasirinkimą?

Dažnai prekės išvaizda yra klaidinga, juk ne kiekvienas juvelyrikos salone esantis aksesuaras atitinka kliento norus. Įprastai dėmesį reikia atkreipti į pagaminto papuošalo rūšį, jo formą, faktūrą ir, žinoma, kainą. Kokybiškas juvelyrikos dirbinys pasižymi santykinai didesne kaina, tačiau ne visuomet brangiausias pirkinys lentynoje atitinka kiekvieno kliento lūkesčius. Ne visada dailiausia prekė yra kokybiškiausia. Žiedams galioja tie patys dėsniai.

Vestuviniai žiedai yra atsakingas ir didelio dėmesio vertas poros pasirinkimas. Ne retai jis sukelia nemažą galvos skausmą, tačiau viskas yra kur kas paprasčiau nei yra manoma. Svarbiausia atkreipti dėmesį į poros interesus. Žiedai turi patikti, o jų apimtys nevaržyti. Įsimylėjėlai juos mūvės visą savo gyvenimą, todėl komforto jausmas šiomis aplinkybėmis yra būtinas. Netinkamas dizainas ir kandžios formos gali mausti, tad paprastai vestuviniai žiedai turi atitikti kiekvieno žmogaus patogumą.

Papuošalą paprastai renkamasi pagal tam tikrus kriterijus. Dažnai dėmesį atkreipiame į akį patraukiantį puošmenos dizainą. Jis atspindi savininko žavesį ir suteikia malonumo jausmą, todėl šis kriterijus yra lygiai toks pat svarbus. Klasikinio stiliaus vestuviniai žiedai – be papuošimų, įmantrių formų ar kitų akį rėžiančių naujovių. Juos gali gaubti, puošti ir padailinti kitos spalvos metalo juostelės, įvairūs deimantai ir kitų formų pagražinimai. Tačiau kam apsiriboti standartais? Modernūs vestuviniai žiedai paprastai suteikia įmantrią, akį patraukiančią išvaizdą ir žada neapsakomą grožį. Viena smulkmena, vienas dailus žiedo formos, stiliaus ir dizaino akcentas gali sustiprinti jūsų meilės simbolį. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog, kad ir kaip saugotume šį turtą, kiekvienas daiktas, kurį nešiojame, po tam tikro laiko susidėvi – vestuviniai žiedai taip pat.

Kas gali atsitikti žiedui? Laikui bėgant kiekvienas nešiojamas aksesuaras susidėvi. Jis gali netikėtai susibraižyti, prarasti blizgesį ir pakeisti faktūrą. Auksas yra minkštas metalas, todėl natūralu, kad net ir trumpo kontakto metu jis po truputį dėvisi. Matinė vestuvinio žiedo spalva gali netikėtai tapti blizgia, o iš blizgios – matine. Jeigu žiedą puošia briliantas, jis taip pat gali išskristi. Dėl šios priežasties rekomenduojama naudotis garantiją teikiančių juvelyrikos salonų ar individualių juvelyrų paslaugomis. Tai turėtų apsaugoti nuo nenumatytų išlaidų ir nepatogumo jausmo.

Vestuviniai žiedai puikiai atspindi dviejų žmonių meilę ir jų ištikimybę. Tai yra jų neužblėstančios aistros simbolis, tarpusavio santykiais paremto gyvenimo akcentas. Žiedus nešioti tenka visą gyvenimą, todėl jų pasirinkimas yra svarbus kiekvienos poros gyvenime. Reikia pasirinkti tinkamo dydžio, patrauklios išvaizdos ir patogios formos žiedą, kuris suteiks malonumą kiekvienoje gyvenimiškoje situacijoje.

Antradienis, Vasaris 19, 2013 - 19:29

Pora, laukdama savo išsvajotos jungtuvių dienos, privalo pasirūpinti ne viena itin svarbia planavimo smulkmena. Kiekviena šventės detalė yra neatsiejamas dviejų žmonių bendro gyvenimo akcentas. Vestuviniai žiedai – ne išimtis. Jų tinkamas pasirinkimas yra neginčitinai svarbus meilės ir tarpusavio supratimo bruožas. Deja, ne retai iškyla daug abejonių apie šių žiedų įsigijimą. Aptarkime jas.

Kur įsigyti kokybiškus ir patrauklius vestuvinius žiedus? - Dažnai tiek draugų, tiek aplinkinių tarpe galima išgirsti aštrių diskusijų būtent šia tema. Vieni gali tikinti, jog juvelyro paslaugos yra pigiausios ir žadančios išskirtinės kokybės bei dizaino žiedus, tuo tartu kiti teigia, jog juvelyriniai salonai šioje srityje turi itin didelį privalumą: jie gali pasiūlyti viską, ko gali prireikti idealioms vestuvėms. Yra ir trečias pasirinkimas – elektroninės parduotuvės. Tad kuo tikėti? Kur ieškoti tinkamo sprendimo?

Profesionalaus juvelyro paslaugos yra kokybiškų ir išskirtinio dizaino darbų garantas. Jų tikslas sukurti nepriekaištingo įvaizdžio ir aukšto komforto žiedus, kurie atitiks kiekvienos poros norus. Vestuviniai žiedai juvelyro pagalba įgauna unikalumą, todėl šio specialisto paslaugomis ryžtasi naudotis ne viena individualaus užsakymo ieškanti pora. Derėtų nepamiršti, jog ne kiekvienas juvelyras yra profesionalas, tad nepamirškite iš anksto pasidomėti šios profesijos asmens reputacija, susipažinkite su jo darbais, stiliumi. Jeigu ieškote išskirtinių, unikalaus įvaizdžio ir dizaino žiedų, tai Jūsų pasirinkimas.

Visada galima apsilankyti ir juvelyrikos salonuose. Čia galima pamatyti visą vestuvinių žiedų asortimentą, įvertinti jų kainą ir bendrą salono vaizdą. Malonus aptarnavimas ir konsultantų patarimai padės išsirinkti tinkamą ir kainą atitinkančią žiedų porą. Vestuviniai žiedai puikiai patenkins kiekvieno kliento norus. Deja, jie napasižymi tokiu originalumu ir išskirtinumu. Derėtų atminti, jog rekomenduojama vengti prastos reputacijos salonų, jie paprastai siekia parduoti, todėl nuoširdumo pardavėjų akyse įžvelgti praktiškai neįmanoma. Būkite atsargūs ir su kainomis. Dažnas prekybininkų triukas – kainas rašyti be PVM.

Ne retai juvelyrikos salonai ir juvelyro paslaugos nėra vieninteliai pasirinkimai žiedų įsigijimui. Vestuviniai žiedai šiandien parduodami ir internetu. Tiesa, šie pasiūlymai gali žadėti itin patrauklias kainas ir aukštos kokybės medžiagas, tačiau tikėti tuo nėra pagrindo. Dažnai girdimos apgavystės ir nepasisekę sandoriai priverčia susimąstyti. Žinoma, tai galioja tik nekompetentingiems pardavėjams. Jei internetu bendraujate su juvelyru ar salonu, tai situaciją keičia. Tokiomis sąlygomis galite tikėtis malonaus bendravimo, patarimų ir vertingų specialisto įžvalgų.

Atminkite, jog vestuviniai žiedai neturėtų apriboti jūsų pasirinkimo laisvės. Juos teks nešioti visą gyvenimą, todėl neįsisprauskite į piniginius rėmus. Rinkitės tai, kas gražu, kokybiška ir miela.